sowie

Wycinki Prasowe - Aktualności

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
MŁODZI BEZPIECZNI W SIECI
2018-04-05 15:20

Za pośrednictwem Internetu załatwiamy dziś bardzo wiele spraw - zarówno zawodowych, jak i prywatnych.
Jako użytkownicy sieci jesteśmy narażeni na szereg niebezpieczeństw związanych z naszymi danymi oraz istotnymi informacjami przechowywanymi na naszych urządzaniach.

Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Naprawdę warto ich przestrzegać!
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


- Ochrona indywidualnych haseł dostępowych
Pamiętaj, aby Twoje hasła były wystarczająco długie i trudne do odgadnięcia (min 12 znaków). Nie udostępniaj ich osobom trzecim, a w różnych miejscach posługuj się różnymi hasłami.

- Każdorazowe wpisywanie haseł podczas logowania

Pamiętaj, że opcja zapamiętywania haseł, np. w przeglądarkach, nie jest bezpieczna. Często wygodne rozwiązanie wcale nie jest tym dobrym!

- Dobry program antywirusowy
Pamiętaj, aby korzystać z oprogramowania antywirusowego i regularnie je aktualizować, zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

- Tylko zaufane dostępy do sieci Internet
Pamiętaj, aby być ostrożnym, jeśli chodzi o korzystanie z niezabezpieczonych sieci wi-fi i zawsze używaj połączeń szyfrowanych.

- Rozważna obsługa poczty elektronicznej
Pamiętaj, że nie należy otwierać podejrzanych załączników od nadawców których nie znamy, ani klikać w linki niewiadomego pochodzenia.

- Prawidłowy adres url strony www
Pamiętaj, aby sprawdzać, czy serwis, na który się logujesz posiada certyfikat SSL (tzw. "zielona kłódka"). Taki certyfikat potwierdza poufność danych przesyłanych drogą elektroniczną.

- Wyloguj się po zakończeniu pracy
Pamiętaj, aby wylogować się po każdej sesji z serwisów czy systemów, na których pracowałeś. Nie bądź dla wygody zalogowany na stałe, bo bezpieczeństwo jest zdecydowanie ważniejsze!

- Cierpliwość i dociekliwość w razie wątpliwości
Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien, że czynność, którą chcesz wykonać, jest bezpieczna, dobrze jest poszukać na ten temat więcej informacji w sieci. Nie zapominaj o zasadzie ograniczonego zaufania.

- Dbaj o swoją prywatność w sieci
Pamiętaj, aby zachować rozsądek przy publikowaniu w sieci (na przykład na Facebooku) prywatnych informacji czy też zdjęć. Czasami mogą one zostać wykorzystane w nieuczciwym celu, nawet bez Twojej wiedzy.

- Dokładne zapoznawanie się z treścią regulaminów usług
Pamiętaj, aby zwracać uwagę również na treść pisaną mniejszą czcionką, często właśnie w taki sposób zapisane są ważne pod względem Twojego bezpieczeństwa informacje.

 

 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: